Modern táplálék-kiegészítés
Tulajdonképpen a táplálék kiegészítés egy modern dolog, hiszen korábban erre nem volt szükség. Az tette szükségessé a táplálék kiegészítést, hogy az ételeink minőségileg megváltoztak, azok a vegyszerek, azok a készítmények, amelyek ma állataink etetésénél, növénytermesztésnél termékenységük fokozásánál használatosak, azok sajnos a mi szervezetünkre is hatnak.
Át kell, hogy gondolja az étrendjét abban az esetben, ha
- gyakran fáradt
- gyakran rossz kedvű
- a szervezete hajlamos fertőzésekre
- régi betegségei fellángolnak
A szervezet egy intelligens rendszer. Gyakran az Ön számára érthetetlen jeleket küld, amelyekből nem fogja gondolni, hogy valamilyen gond van.
Mégis ezekre az apró jelekre figyelni kell, hiszen valamilyen hiány lépett fel az Ön szervezetében, amit muszáj valamilyen módon befolyásolnia.
Hogyha ezek a figyelem felhívó jelek megjelentek, akkor gondolkodjon azon, hogy fogyaszt-e
- elegendő nap érlelte gyümölcsöt, zöldséget (nagyon fontos a fitonutriensek kialakulása érdekében a napon, ill. termőhelyen való érés)
- teljes kiőrlésű lisztből készült ételeket (a kenyér címkéjén állományjavítók, íz fokozók szerepelnek. A televízió egyik műsorában elhangzott, hogy Amerikában már divattá vált, hogy az asszonyok otthon sütik a kenyeret, péksüteményt. Egy táplálkozási szakértő elmesélte, hogy ez rendkívül hasznos dolog, mert ott már előre belekeverik a lisztbe a táplálék kiegészítő anyagokat, amelyet a háziasszonyok otthon majd felhasználnak.)
- elegendő esszenciális zsírsavat (nagyon keveset fogyasztunk sajnos, pedig sokkal többre lenne szüksége az ember szervezetének)
Kinek van szüksége táplálék kiegészítőre? Hát ha nagyon egyszerűen akarnám mondani, hogy aki tud biciklizni, nem tud biciklizni, és aki most tanul biciklizni.
De igazából nagyon fontos lenne, hogy minden gyógyszert szedő embernek kellene táplálék kiegészítőket fogyasztania.
Gyógyszer sajnos mellékhatás nélkül nincsen. Nemrégiben jelent meg egy nyilatkozat, Glapszo gyógyszer gyártó cég igazgató helyettese nyilatkozta, hogy megítélése szerint a gyógyszereknek kb. 90 %-a az embereknél 30-50 %-os hatásfokkal működik.